Ливърпул се пребори за шеста поредна победа, въпреки че имаше трудности срещу последния

Ливърпул постигна шеста поредна победа във всички турнири, след като надделя с 1:0 над Бърнли на "Търф Моор". Мърсисайдци не изиграха особено убедителен двубой и бяха далеч от нивото, което показаха преди няколко дни срещу Лестър, но все пак взеха важни точки, с които отново съкратиха дистанцията от шампиона Манчестър Сити на девет пункта. "Червените" са с мач по-малко от "гражданите". Фабиньо отбеляза единственото попадение в 40-ата минута. Домакините пропуснаха три чисти положения преди това, като и Алисон днес бе много стабилен и със сериозен принос за успеха на гостите. Сега Ливърпул трябва да се фокусира върху предстоящото гостуване на Интер в първия 1/8-финален сблъсък от Шампионската лига. Бърнли остава на дъното във временното класиране на Премиър лийг.

Мениджърът на домакините Шон Дайч бе направил само една промяна от мача с Манчестър Юнайтед - Аарън Ленън стартира вместо Дуайт Макнийл.

Финалистите в турнира за Купата на Африка Садио Мане и Мохамед Салах започнаха за Ливърпул. Роберто Фирмино бе третият обичаен член на актуващото трио на мърсисайдци, докато Диого Жота, който отбеляза два гола срещу Лестър, и новото попълнение Луис Диас останаха на пейката. Наби Кейта и капитанът Джордан Хендерсън също се завърнаха в титулярния състав на Юрген Клоп.

Първото полувреме бе доста динамично, като голяма заслуга за това имаха домакините. Ливърпул владееше повече топката и действията по-често се развиваха в половината на Бърнли, но тимът на Шон Дайч се защитаваше добре, а на свой ред атакуваше доста опасно. В 14-ата минута Вегхорст проби отдясно, след което намери Браунхил с чудесен пас. Последният стреля от 20-ина метра, но Алисон изби в корнер.

Пет минути след това Мане не успя да реагира и да засече пред голлинията центриране на Хендерсън. В 21-вата минута и Ник Поуп трябваше да се намесва за първи път, след като изби удар на Кейта, насочен точно до гредата. Минута след това Салах поиска дузпа след контакт с Вегхорст. Сигнал не последва, а домакините организираха много опасна контраатака, при която Вегхорст излезе очи в очи с Алисон, но отигра много лошо и това даде шанс на Александър-Арнолд да изчисти в корнер.

В 28-ата минута Бърнли пропусна нова чиста възможност. Центриране от фал бе свалено към Родригес. Първото докосване на нападателя обаче не бе добро и Алисон улови. Минута след това и Поуп за втори път се намеси решаващо, след като Мане засече от воле на далечната греда много добро центриране на Александър-Арнолд от свободен удар.

В 31-вата минута отново Вегхорст излезе на добра позиция, но стреля много неточно.

Ливърпул нанесе своя удар пет минути преди почивката. Александър-Арнолд центрира перфектно от корнер към близката греда, където Мане продължи с глава към Фабиньо, който стреля отблизо. Поуп изби първия удар, но бразилецът сам направи добавка за 0:1.

Началото на второто полувреме бе доста накъсано. Условията на "Търф Моор" също не бяха добри, като през цялото време валеше дъжд и видимо духаше силен вятър. В 64-тата минута Александър-Арнолд проби отдясно и опита ниско центриране към далечната греда, но Поуп се разтегна максимално и улови, предотвратявайки почти сигурен гол във вратата си, защото в противен случай Мане щеше да засече. Междувременно в игра за Ливърпул се появиха Тиаго и Жота, които замениха последователно Хендерсън и Мане.

В 80-ата минута Бен Мий за малко не си отбеляза автогол, след като засече към собствената си врата опит за подаване на Александър-Арнолд, но топката премина встрани от целта.

Три минути преди края Салах се измъкна и пусна към Жота, срещу който бе само Поуп. В последния момент обаче Мий се хвърли на шпагат и попречи на португалеца да нанесе голов удар.